Eropolis költözik!
Témavezetőorpheo
2014. július 30. 12:00. Nagy nap, Eropolis életében az egyik legfontosabb eddig: clusterbe költözünk.

Miért lesz ez jó? Az utóbbi időben rendszeresen abba a probléma ütköztünk, hogy bár nagyon sok jó plusz szolgáltatási ötletünk van, a jelenlegi "vas" már nem bírja azt kiszolgálni. Eddig azt tettük, hogy mindig újabb és nagyobb szerverre költöztünk, de a mostani szervernél nagyobbra költözni már egyszerűen nem éri meg. Most viszont egy, több kisebb gépből álló hálózat fogja Eropolist kiszolgálni. Ha valahol falba ütköznénk, csak berakunk egy új kisgépet, és már mehetünk is tovább. :)

Ha mindent jól csinálunk, egy rövid, 1-2 órás üzemszünettől eltekintve semmit nem fogtok érezni a dologból, maximum azt, hogy Eropolis némileg fürgébben működik. Ha hibázunk valamiben (márpedig az emberi dolog), akkor előfordulhatnak furcsaságok, hibák.

Ez a fórum azért jött létre, hogy az átállással kapcsolatban híreket lássatok, illetve ha problémátok akad, legyen gyorsan hová írni. Amint eredményesen befejeződött az átállás, ez a fórum meg is fog szűnni.

Mire ne használjátok ezt a fórumot:
- az átállástól független hibák bejelentése (arra ott a hibabejelentő),
- ötletelésre, hogy milyen szolgáltatást látnátok szívesen,
- tartalmi vagy moderációs nyavalygásra.

Aki nem megfelelően használja ezt a fórumot, azt kénytelen leszek innen kitiltani. Én szóltam. ;)
Áttekintés
A téma indult
A témát olvashatja
Bárki
Hozzászólhat
Bárki
Hozzászólások száma
155
A témához nem szólhatsz hozzá

Hozzászóláshoz előbb be kell lépned. Ha nem vagy még tag, előbb költözz be!

Hozzászólások

123
orpheo:
Engem nem kicsit zavar az az óra a chaten...diliscsaj jelezte...mint olvastam...azt nem lehetne kiiktatni???
judit73#48
És még egy apróság, amit tapasztaltam:

Lehet, hogy csak engem zavar, de az adatlapokon az offline felhasználóknál is megjelenik az ikonok között a "privire hívom". Nem lenne szebb, ha ez nem látszódna ilyenkor?
judit73#47
Sziasztok!

Amit suzye ír a #44-ben én is tapasztaltam.

Plusz még valami:
amikor a nicknév fölé vitt kurzornál megjelenik a főbb adatait tartalmazó cimke (bocsi, nem tudom a rendes nevét), az utolsó belépés idejének kiírása nem pontos, ha vki régebben lépett be.
A napot jól kiírja, de az időpontból csak két karakter jelenik meg.
Pl. "5:" ha vki 5 óra valahány perckor lépett be,
vagy "20" ha valaki 20  óra valahány perckor lépett be.
A(z) #46 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
A(z) #45 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
suzye#44
előzmény
Válasz a(z) 39. üzenetre:

Valószínűleg arra gondol, (ami már egy régóta így van), hogy nem minden belépési időpontot updatel a rendszer, van úgy hogy több órás eltéréssel lép be valaki, de a rendszer még mindig az előző belépési időpontot mutatja, így fordulhat elő, hogy úgy mutatja, mintha az előző belépése óta online lenne. 
Ez már elég régóta így van. :)
A(z) #43 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
lenlencs#42
előzmény
Válasz a(z) 40. üzenetre:Nekem eddig nem működött furán. :)
lenlencs#41
előzmény
Válasz a(z) 39. üzenetre:Az adatlapomon azt írja, hogy utolsó belépés úgy négy órával ezelőtt.
unib0y#40
előzmény
Válasz a(z) 39. üzenetre: gondolom a "mikor lépett be utoljára" furán működik, mint eddig is :)
előzmény
Válasz a(z) 38. üzenetre:
mármint hogyhogy? miben nyilvánul az meg, hogy "mintha 4 órája be lennél jelentkezve"?
lenlencs#38
Szia!
Nálam olyan probléma merült fel, hogy délután kiléptem rendesen az oldalról, most meg olyan, mint ha négy órája itt lennék.
hibák javítva az elmúlt órákban:
- a clustertest.eropolis.hu hivatkozások -- hacsak nem azt használta valaki belépéshez -- már nem jelenik meg a böngészőben;
- *fontos: az elfelejtett jelszó rutinban hiba volt, emiatt nem működött az új jelszó kérése. most már javítottuk, úgyhogy működik.*

a teljesítményben átmenetileg még lehetnek ingadozások -- elvégre egy szűz rendszerre pakoltuk át eropolist, és még finomhangoljuk a dolgokat. türelmet kérünk, dolgozunk rajta, hogy minden megfelelően fusson.
cleo#36
A belépés kb 5 percbe telik, s ugyanennyi idő míg bármit betölt. Lassúbb mint korábban.  :napersze: 
A(z) #35 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
chris#34
Sokkal lassúbb lett az oldal, mint régen. Ezen érdemes lenne segíteni.
szia,kérdésem lenne,hogy ha privibe hívnak és megnézem az illető adatlapját,lefagy,ki kell lépnem.ugyanez,ha a chaten valakinek megnézem az adatlapját,ki kell lépjek a chatről,mert lefagy.
Sziasztok !
Örülök,hogy sikerült váltanotok,és remélem minden jól fog működni.Ami kicsi problémám van....a kurzornál.több esetben kicsiny óra jelenik meg.És szépen forog a mutató körbe.  Aztán eltűnik.Nem zavar semmiben,ettől működik minden.Csak eddig nem volt.Az irodai gépen is,és most már az itthonin is. Gondoltam,elmondom,ha már bátorítottatok. :) Szólás szabadság van.:)
Köszi, a meghallgatást.Sziasztok.Szép napot!
nincs kapcsolat a szerverrel...nemmegy a chat:(
előzmény
Válasz a(z) 25. üzenetre: Na pontosan arra jutottam, amire unib0y. De nekem www. nélkül még mindig a szöveg jön fel. Igaz én chrome-mal nyomom.
előzmény
Válasz a(z) 25. üzenetre: Nem, dehogy! Csak olvasom a bal oldalon alul a sort, oldaltöltés közben. ;)
unib0y#28
előzmény
Válasz a(z) 27. üzenetre: valami jutalom? :D
előzmény
Válasz a(z) 26. üzenetre:
nájsz keccs! hülye névszerver... javítottam.
unib0y#26
előzmény
Válasz a(z) 25. üzenetre: ezt írta ki nekem is, mikor még tölt... amúgy azt figyeltem, hogy a www.eropolis.hu megy, www nélkül meg csak a szöveg, hogy nem állt át...
előzmény
Válasz a(z) 24. üzenetre:
ezek szerint akkor ezen keresztül jutsz most csak be?
clustertest.eropolis.hu... :)
előzmény
Válasz a(z) 17. üzenetre:
a chatben, igen. akkor változik át órára, amikor "beszél" a szerverrel.
Köszi!!!
Működik tökéletesen!

Üdv!
előzmény
Válasz a(z) 19. üzenetre:
ugyanaz, mint a #18. :)
előzmény
Válasz a(z) 18. üzenetre:
jogosch. véletlenül régi kód maradt ott, ráraktam az újat, most már mennie kell.
Sziasztok!

A csak jelzem hogy a keresőben nem működik a megye/település kiválasztás...előugró ablak csupa hibaüzenettel.
Üdv!
morgocska55#18
Szia!

Keresésénél amikor a helyet akarom megadni ez jön föl.

( ! ) Fatal error: Call to undefined function apache_request_headers() in /home/eropolis/web/ajaxia.php on line 10
diliscsaj#17
Hali....

Mikor a kurzort mozgatom  valami kis óra szerűség jelenik meg de el is tűnik....nem zavar...csak jelzem

 :napersze: 
előzmény
Válasz a(z) 15. üzenetre:

és úgy tűnik jó is működik  ;) 
elvileg kész...
felkészülni...
előzmény
Válasz a(z) 10. üzenetre:
jogos, elszúrtam a dátumot, javítottam, kb. fél órán belül már a helyes dátum fog szerepelni.

a cluster már a helyén, rendesen üzemel, úgyhogy ma déltől költöztetés...
suzye#12
előzmény
Válasz a(z) 11. üzenetre:

Amint az fent is írva van, ez a fórum nem ötletelésre való. A fórum csak a költözés miatt jött létre, így csak az ezzel kapcsolatos bejegyzéseknek van itt és most helye. 
A(z) #11 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
szokesziren#10
Még egy kérdés ??A csíkon azt írja ...Költözés miatt július 29.Itt meg 30 ??Melyik a valós ?? :)
Köszönöm :)
szokesziren#9
Köszönjük a sok sok fáradozást!!

Reméljük és bízunk benne minden zökkenő mentesen sikerül!!:)
Nos ennek működésileg mocskosul itt volt az ideje! Tudom, tudom, ennek voltak akadályai... 

De hajrá!
zsuzsu-#7
előzmény
Válasz a(z) 6. üzenetre: ... :o  :napersze:  és 12 után jönnek a zavarok...  :P  :cigi:  :vigyor:  :vigyor:  :vigyor: 

ez csak a humor volt, ne vedd a szívedre :) 
a mostani esti leállások is ezzel kapcsolatosak, rövidesen véget érnek, és holnap délig zavartalanul fog menni minden.
előzmény
Válasz a(z) 4. üzenetre:
mármint a webcímben?
az marad www.eropolis.hu :)

elképzelhető, hogy az átállás alatt egy olyan oldal jelenik majd meg, hogy "eropolis régi szerverét találtad meg, várj egy órát, és frissítsd az oldalt", vagy valami hasonló.
zsuzsu-#4
Az elérhetőségben lesz valami változás?
előzmény
Válasz a(z) 1. üzenetre:

Reméljük jobb lesz s minden ok...
morgocska55#2
Köszönjük !!!

Reméljük minden gyors és zökkenőmentes lesz és ez a fórum szinte üres lesz :)
A cluster hamarosan indul a szerverterembe.

123
Beköltöznél Eropolisba?
Elfelejtetted a jelszavad?
Információ
A felhasználói élmény biztosításához Eropolis cookie-kat használ.
Tudj meg többet.     Rendben, elfogadom.