Eropolis költözik!
Témavezetőorpheo
2014. július 30. 12:00. Nagy nap, Eropolis életében az egyik legfontosabb eddig: clusterbe költözünk.

Miért lesz ez jó? Az utóbbi időben rendszeresen abba a probléma ütköztünk, hogy bár nagyon sok jó plusz szolgáltatási ötletünk van, a jelenlegi "vas" már nem bírja azt kiszolgálni. Eddig azt tettük, hogy mindig újabb és nagyobb szerverre költöztünk, de a mostani szervernél nagyobbra költözni már egyszerűen nem éri meg. Most viszont egy, több kisebb gépből álló hálózat fogja Eropolist kiszolgálni. Ha valahol falba ütköznénk, csak berakunk egy új kisgépet, és már mehetünk is tovább. :)

Ha mindent jól csinálunk, egy rövid, 1-2 órás üzemszünettől eltekintve semmit nem fogtok érezni a dologból, maximum azt, hogy Eropolis némileg fürgébben működik. Ha hibázunk valamiben (márpedig az emberi dolog), akkor előfordulhatnak furcsaságok, hibák.

Ez a fórum azért jött létre, hogy az átállással kapcsolatban híreket lássatok, illetve ha problémátok akad, legyen gyorsan hová írni. Amint eredményesen befejeződött az átállás, ez a fórum meg is fog szűnni.

Mire ne használjátok ezt a fórumot:
- az átállástól független hibák bejelentése (arra ott a hibabejelentő),
- ötletelésre, hogy milyen szolgáltatást látnátok szívesen,
- tartalmi vagy moderációs nyavalygásra.

Aki nem megfelelően használja ezt a fórumot, azt kénytelen leszek innen kitiltani. Én szóltam. ;)
Áttekintés
A téma indult
A témát olvashatja
Bárki
Hozzászólhat
Bárki
Hozzászólások száma
155
A témához nem szólhatsz hozzá

Hozzászóláshoz előbb be kell lépned. Ha nem vagy még tag, előbb költözz be!

Hozzászólások

123
picinini#109
Nos ezzel a "költözéssel" csak még katasztrofálisabb lett. Jelen pillanatban csak csupán 7 percet késik a chat. Jól lehet így beszélgetni :D 
puszi :D
gponti2#108
Sziasztok!
Alig tudtam belepni,folyamatosan lila oldalt ad ki,hogy karbantartas folyik.Miota koltozes volt sokkal lassubb es sokszor leall,nem tudom megnezni a lapokat stb.
diversion#107
Szia!
A szokásosnál sokkal lassabb . Nem tudom elolvasni a levelem , eldob 502 bad gateway hibával . Mikor újra sikerül nagy nehez belépnem akkor olvasottnak mutatja a levelem .
Ennyi .
Üdv , Laci 
anyuci23#106
Nekem nagyon lassan tölti be az oldalakat.
zsuzsu-#105
firefoxon egyáltalán nem jött be az oldal, chromon kb 3 perc alatt jutottam be... - itt bent is nagyon lassú az üzenetküldés...
popesco87#104
előzmény
Válasz a(z) 103. üzenetre:
Upsz. Eropolison éppen karbantartás folyik. 

Bővebben itt olvashatod, hogy mi a helyzet, meddig tart, és ilyenek. 

Addig is bocsi.
orpheo#103
előzmény
Válasz a(z) 102. üzenetre:
hát ez rejtély. az istennek sem bírom reprodukálni a hibát, nálam, bár lassú, de működik minden.
popesco87#102
előzmény
Válasz a(z) 101. üzenetre:
Igen.Ahogy ráklikkelek az ONLINE feliratra azonnal átdob oda és az az ablak jön be.
orpheo#101
előzmény
Válasz a(z) 100. üzenetre:
és most is kapod időnként a lila képernyőt (hogy karbantartás és miegyéb)?
popesco87#100
előzmény
Válasz a(z) 99. üzenetre:                                  
http://www.eropolis.hu/online-szex/
előzmény
Válasz a(z) 95. üzenetre:
esetleg add meg a linket, ahol keresni próbálsz, pl. www.eropolis.hu/akármi
előzmény
Válasz a(z) 93. üzenetre:
a lila színű oldal eropolis logoval a tetején?
popesco87#97
Türelmes vagyok! :) Csak ez így kicsit rossz :)
naposnap#96
előzmény
Válasz a(z) 95. üzenetre:
Türelem és  minden a "helyére"kerül. :) 
popesco87#95
előzmény
Válasz a(z) 94. üzenetre: Nekem is ez a helyzet! Nem tudok visszalépni.Oldal  frissítés sem oldja meg. Azóta csinálja mióta lett ez a költözés.
A(z) #94 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
popesco87#93
Olyan oldal jön be mikor online próbálok keresni ,hogy "Az oldal karbantartás miatt nem elérhető" Ezt másnál is csinálja vagy csak nálam van valami baj a rendszerrel? Segítsetek Kérlek!!!
judit73#92
előzmény
Válasz a(z) 89. üzenetre:

Visszavonom :) Pár  perc után eltűnt :)
popesco87#91
Nem tudok online hölgyeket keresni!MI az ok?
A(z) #90 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
judit73#89
Szia!

A szokásos hiba(?), hogy a már kilépett felhasználó neve mellett még villog a felkiáltójel a névsorokban, rendületlenül úgy van.... 
molettka#88
a szöveg jött ki a szokásos a bocsikás:)..de már becseleztem bent vagyok..felkecmeregtem:)..köszii
 :pirul: 
előzmény
Válasz a(z) 86. üzenetre:
mi a jelenség? most léptem be, és nekem működik.
molettka#86
 a csetre nem tok belépni....ide igen  pliz!
A(z) #85 hozzászólást a hozzászóló vonta vissza.
előzmény
Válasz a(z) 83. üzenetre:
nem. csak egy embert tiltottam ki, mivel abszolute nem volt konstruktív a hozzállása.

új hardver, új környezet, eltelik pár nap, amíg minden problémát elhárítunk, és megfelelő sebességgel kezd el működni minden. addig hangoljuk a rendszert. türelmet kérünk. ennyi.

(egyébként a fő problémát már sikerült behatárolni, most folyik a javítása.)
f-fetish#83
  bravó!
 az oldal alig használható, sokkal lassabb mint az utóbbi időben volt.
 emellett orbáni demokráciával kezeled a problémákat!!!
eleonora904#82
Ma egyszerűen nem lehet chat-elni, nagyon lassú, akad, stb...
englis#81
szia , vajon miért nem tudok írni a chaten ?
most is tuningoltam egyet, nézzük, ennek milyen hatása lesz -- a leállásokért elnézést.
előzmény
Válasz a(z) 78. üzenetre:
igen, látjuk, érezzük. :(

de ez csak átmeneti, holnapra tuningolok egy nagyot a rendszeren, az remélhetőleg helyrehozza a dolgokat.
joe100#78
Szia!
Bocs,tudom,hogy már elcsépelt szó a "lassú",de tényleg nagyon-nagyon lassú lett.
Üdv. Joe
a BAM!-okért elnézést kérek, az is, meg a Nonce hibák javítva.

a teljesítmény most borzalmas, de a jó hír az, hogy megtaláltam, mi lassítja be a rendszert (legalábbis az egyik részét), éjszaka azt javítani is fogom.
morgocska55#76
Az előbb rákattintottam valamire és ezt írta ki :
BAM !

Aztán be sem lehetett lépni, mire beengedett itt vártam vagy 2 percet míg ezt a fórumot megnyitotta. :( 
Használhatatlan!
a nonce hiba-nevű jelenség tényleg fennáll, jelenleg dolgozunk az elhárításán, addig várható, hogy többször is fel fog tűnni. :/ elnézést előre és utólag is.
A(z) #73 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
A(z) #72 hozzászólást egy arra jogosult személy letiltotta.
passzivsziv#71
!kep:http://www.eropolis.hu/imgs/USERGALL/2/USRf_2938b02/c2f2b7.jpg
Szia,nem tudom de az oldalra betudok lépni,de már a chattot nem adja be teljesen,belép,és már a szervert nem adjabe,meg a szobákat sem,elötte elég gyorsan betudtam lépni a rendszerbe!
zoolee87#70
előzmény
Válasz a(z) 54. üzenetre:
Nekem tegnap Operával volt lassú, de már jobb :)
eztetszik#69
Az adatlapomon nem enged semmit sem módosítani, Nuance hibát ír ki, pedig a nememet nem írom át, csak a leírást szerettem volna bővíteni, más negyedet beírni.
chatben a kurzor változása kiiktatva, így már nem lesz zavaró. ma még finomhangulunk pár dolgot.
bonyolult#67
ma még nem  fagytam le :) 
bonyolult#66
előzmény
azóta sűrűbben van  addig nem  volt  a chrommal Válasz a(z) 61. üzenetre:
jatsszunkegyutt#65
Kedves orpheo!
A költözés óta a chat felületen a kurzor helyén kb. 5 másodpercenként egy kis óra villan be, ami már kezd zavaró lenni (nem csak az én szememet szúrja  :P ). Nem tudom, el lehet-e tüntetni, de nagy örömöm(ünk)re szolgálna. :)
Köszönöm/köszönjük!
További sikeres, kitartó munkát!
 :* 
jatsszunkegyutt

bruna#64
Szia!

Belépés után nem jelenik meg az beérkezett üzenetek mappa.
1-2 F5 után helyrejön a dolog
Szia! Nem megy a költözés óta a chat nálam.
kaposvariur#62
Szia !
Androidos Tabletről használom az oldalt és a költözés óta nem megy a chat !  Megnyílik az ablak és megáll ott, hogy "belépés folyamatban" ha engem hívnak akkor is ! Költözés előtt működött !
előzmény
Válasz a(z) 60. üzenetre:

A költözés előtt is volt hasonló tapasztalatod, vagy csak azóta?
bonyolult#60
előzmény
Megáll  az  üzenetközvetítés,  nagyon gyakran piros  jelzés, és  rendszerint  ki is  rúg  a rendszer.  vagy  csúszik   a bejegyzés  perceket. Válasz a(z) 59. üzenetre:
előzmény
Válasz a(z) 57. üzenetre:

Kicsit bővebben kifejtenéd a "fagy" kifejezést?
Ez így elég tág fogalom, pontosan mit tapasztalsz?
előzmény
Válasz a(z) 56. üzenetre:

Kivételesen válaszolok erre az offtopic kérdésre :)
A párod nem engedélyezte a konkrét település megjelenését, ezért az ő tartózkodási helyéhez a legfelső engedélyezett szint, vagyis Pest megye földrajzi középpontját rendeli hozzá a rendszer. A Viszonyítást kérő, jelen esetben a te földrajzi elhelyezkedésednél, nem veszi figyelembe a rendszer a mások számára látható engedélyezett legfelsőbb települési szintet, hanem a valós tartózkodási helyedet nézi, mert ugye saját magad előtt azért nem titkolod, hogy melyik településen laksz.
Így fordulhat elő, hogy tőled Pest megye földrajzi középpontja pontosan 29 km-re van.

Persze érdekes, hogy a párodat tőled ilyen távolságra jelzi a rendszer, de valljuk be, nem a saját párod földrajzi távolságának megbecsülésére találtuk ezt ki.
bonyolult#57
Orpheo: Sokszor fagy  a chat  
előzmény
Válasz a(z) 55. üzenetre:

Tényleg rendben vannak :) no nem kételkedtem ebben eddig sem :)

Viszont lenne még egy észrevételem: a párom ugyanott lakik ahol én viszont kiírásban 29 km-re.. ez hogyan lehetséges?? :D
Az utóbbi néhány órában tudomásunkra jutott hibákat javítottuk.

1. Nem lehetett a regisztrációt törölni, most már lehet.

2. A napi levél korlátozás nem oldódott fel, most már újra írhat 2 levelet az, akinek csak ennyi van.

3. Aki nincs bejelentkezve, annak az adatlapján már nem  jelenik meg a "privire hívom" gomb.


Már csak egy, a költözéssel kapcsolatos reprodukált probléma vár javításra, a chatben a kurzor melletti óra megjelenése, ezt valószínűleg csütörtökön módosítjuk.
előzmény
Válasz a(z) 53. üzenetre:

Zooleeka Chroméval igen lassú volt.. valaha az nagyon jó volt..most Operával léptem vissza :)
zoolee87#53
Többen jelezték mint ha kicsit lassú lenne a chat.
Meg amikor beléptem elég lassú volt.

De eddig megy szépen minden és köszönjük :)
előzmény
Válasz a(z) 50. üzenetre:

Hibajelentőt a bal oldali konzolon a hiba feliratra kattintva érheted el.
előzmény
Válasz a(z) 44. üzenetre:

Ha a 2 belépés között nem telik el 3 óra, akkor a belépés időpontja nem frissül, ez a kezdetektől fogva így van, akkor még volt értelme, ma már nincs, hamarosan ezzel is kezdünk valamit. 
waldo#50
Nem találok semmiféle hibabejelentőt, viszont 2.07-kor még mindig nem engedi elküldeni a levelet.(a rendszer) Nyilván 0 órától járna a szolgáltatás. Szóval hiba van a rendszerben.

123
Beköltöznél Eropolisba?
Elfelejtetted a jelszavad?
Információ
A felhasználói élmény biztosításához Eropolis cookie-kat használ.
Tudj meg többet.     Rendben, elfogadom.